Fragille Dreamer

Większość władzy lokalnej jest wykonywana w gminach, które odpowiedzialne są za około 50% wydatków publicznych w Finlandii. Regiony i podregiony są.

W 2005 Finlandia została podzielona na 77 podregionów (fiń. Seutukunta, szw. Ekonomisk region). Podregiony zostały stworzone jako grupy kilku fińskich gmin. FinlandiaŚrodkowa (Keski-Suomi) – region Finlandii, położony w prowincji Finlandia. FinlandiaŚrodkowa jest podzielona na 6 podregionów i 23 gminy:Finlandia w latach 1997-2009 była podzielona na 6 prowincji (läänit/län), które. Prowincje Finlandii; Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy Finlandii.Prowincje Finlandii· Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy Finlandii. Ustrój polityczny Finlandii – Finlandia to demokratyczna republika.
(do 2009), Finlandia Zachodnia. Varsinais-Suomi (Finlandia Właściwa) to region Finlandii w prowincji. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.
Pirkanmaa-region w Finlandii, położony w prowincji Finlandia Zachodnia. Stolicą. Podregiony Finlandii• Gminy Finlandii • Historyczne prowincje Finlandii.
Kotkan–Haminan seutukunta) – podregion w Finlandii, w regionie Kymenlaakso. w skład podregionu wchodzą gminy: Hamina, Kotka, Miehikkälä, Pyhtää.Österbottens) – region w Finlandii, położony w prowincji Finlandia Zachodnia. Stolicą. Podregiony Finlandii• Gminy Finlandii • Historyczne prowincje Finlandii.Podregion Rovaniemi (fin. Rovaniemen seutukunta) – podregion w Finlandii, w regionie Laponia. w skład podregionu wchodzą gminy: Ranua, Rovaniemi.Podział administracyjny regionu Uusimaa w Finlandii. Kolorem ciemniejszym oznaczone są gminy miejskie. Podregion Helsinki: Espoo (Esbo); Helsinki.Herb Kymenlaakso· Położenie regionu Kymenlaakso w Finlandii. Finlandia· Podregiony Finlandii• Gminy Finlandii • Historyczne prowincje Finlandii.
Herb Laponia· Położenie regionu Laponia w Finlandii. Laponia-najdalej na północ wysunięty region Finlandii. Podregiony i gminy regionu Laponia.

Nivala–Haapajärven seutukunta) – podregion w Finlandii, w regionie Pohjois-Pohjanmaa. w skład podregionu wchodzą gminy: Haapajärvi, Kärsämäki, Nivala. Podregion Kokkola (fin. Kokkolan seutukunta) – podregion w Finlandii, w regionie Keski-Pohjanmaa. w skład podregionu wchodzą gminy: Kannus, Kokkola. Karelia Południowa dzieli się na 2 podregiony (od 2009 roku) i 11 gmin: podregion. Podregiony Finlandii• Gminy Finlandii • Historyczne prowincje Finlandii.Raahen seutukunta) – podregion w Finlandii, w regionie Pohjois-Pohjanmaa. w skład podregionu wchodzą gminy: Pyhäjoki, Raahe, Siikajoki, Vihanti.Norra Österbotten) – region (fiń. Maakunta, szw. Landskap) w Finlandii, jeden z dwóch. Podregiony Finlandii• Gminy Finlandii • Historyczne prowincje Finlandii.Kainuu-region w Finlandii, położony w dawnej prowincji Oulu (do 2009 roku). Stolicą. Podregiony Finlandii• Gminy Finlandii • Historyczne prowincje Finlandii.Päijät-Häme (pełna nazwa: Päijät-Hämeen maakunta) – region Finlandii, położony na. Podregiony Finlandii• Gminy Finlandii • Historyczne prowincje Finlandii.Pohjois-Savo, szw. Norra Savolax)-region w dawnej prowincji Finlandia Wschodnia. Podregiony Finlandii• Gminy Finlandii • Historyczne prowincje Finlandii.Prowincje Finlandii; Regiony Finlandii; Podregiony Finlandii· Gminy Finlandii. Finlandia jest podzielona na 20 regionów (fiń. Maakunta, szw. Landskap).25, 77 os. Km². Położenie na mapie Finlandii. Salo – miasto w Finlandii w prowincji Finlandia Zachodnia. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.Karelia Północna-region w Finlandii, położony w prowincji Finlandia Wschodnia. Podregiony Finlandii• Gminy Finlandii • Historyczne prowincje Finlandii.Podregion, Loimaa. Data założenia, 1917. Powierzchnia, 95, 57 km². Populacja (2011) • liczba ludności, 3913. Położenie na mapie Finlandii. Mapa lokalizacyjna.
Prowincje Finlandii· Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy Finlandii· Historyczne prowincje. Edytuj] Chronologiczna Lista Szefów Rządów Finlandii. Zależne od, Finlandii. są także członkiem Unii Europejskiej w ramach Finlandii. Podregiony Finlandii• Gminy Finlandii • Historyczne prowincje Finlandii.Miasto jest też siedzibą władz jednego z trzech podregionów archipelagu. z Wysp Alandzkich, która gra w najwyższej piłkarskiej klasie rozgrywek w Finlandii.Prowincje Finlandii· Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy Finlandii· Historyczne prowincje Finlandii· Partie polityczne· Wybory prezydenckie.Prowincje Finlandii· Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy Finlandii. Od czasu wojny domowej w Finlandii w 1918 roku, sdp straciła część swojego.Mapa lokalizacyjna Finlandii. Rusko-gmina w Finlandii, położona w południowo-zachodniej części kraju. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.Godło Finlandii. Ten artykuł jest częścią serii: Ustrój i polityka. Finlandii. Prowincje Finlandii· Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy Finlandii.Prowincje Finlandii· Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy. Finlands grundlag) – ustawa zasadnicza Finlandii uchwalona 11 czerwca 1999; weszła. Strony w kategorii ‼Podział administracyjny Finlandii”. Poniżej wyświetlono 5. p. Podregiony Finlandii· Podział administracyjny Finlandii· Prowincje Finlandii.
Prowincje Finlandii· Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy. Riksdagen) – jednoizbowy parlament w Finlandii, wybierany raz na cztery lata w.Położenie na mapie Finlandii. Kaavi-gmina w Finlandii, położona we wschodniej części kraju, należąca do. Podregiony i gminy regionu Sawonia Północna. Ijo) – gmina w Finlandii, w regionie Pohjois-Pohjanmaa, w dawnej prowincji Oulu. Podregiony i gminy regionu Ostrobotnia Północna· Podregion Haapavesi-

. Do: nawigacji, szukaj. Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy miasta w Finlandii. Zobacz też: Imatra – wodospad w Finlandii; Imatra – podregion w Finlandii. Prowincje Finlandii· Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy Finlandii. Kilku ugrupowań: Komunistycznej Partii Finlandii, Fińskiej Demokratycznej Ligi. Prowincje Finlandii· Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy Finlandii· Historyczne prowincje Finlandii· Partie polityczne· Wybory prezydenckie. Km². Położenie na mapie Finlandii. Miasto jest położone w prowincji Finlandia Zachodnia i jest częścią. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.Mapa lokalizacyjna Finlandii. NĂĄdendal) – miasto w południowo-zachodniej Finlandii wchodzące w skład. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa. Km². Położenie na mapie Finlandii. Letala)-miasto i gmina w Finlandii, w regionie Finlandia Właściwa. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.Km². Położenie na mapie Finlandii. Nystad) – miasto i gmina w Finlandii, w regionie Varsinais-Suomi. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.
Położenie na mapie Finlandii. Karstula-gmina w Finlandii, położona w centralnej części kraju, należąca do. Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa. Km². Położenie na mapie Finlandii. Kuusamo – miasto i gmina w Finlandii w regionie Pohjois-Pohjanmaa. Podregiony i gminy regionu Ostrobotnia Północna.

Położenie na mapie Finlandii. Saarijärvi-miasto i gmina w środkowej Finlandii w prowincji Finlandia. Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa.

Podregion, Podregion Loimaa. Loimaa – miasto i gmina w Finlandii, w regionie Finlandia Właściwa (fiń. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa. Km². Położenie na mapie Finlandii. Jämsä-miasto i gmina w Finlandii w regionie FinlandiaŚrodkowa. Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa. Pyhäjoki – gmina w Finlandii, w regionie Pohjois-Pohjanmaa, podregionie Raahe. Powierzchnia wynosi 1 365, 31 km², z czego 816, 72 km² stanowi morze, a 6.Laukas)-gmina w Finlandii, położona w centralnej części kraju, należąca do regionu FinlandiaŚrodkowa. Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa.Prowincje Finlandii· Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy Finlandii. Wybory parlamentarne w Finlandii, odbyły się 18 marca 2007 roku.Mapa lokalizacyjna Finlandii. Viitasaari-gmina w Finlandii, położona w centralnej części kraju, należąca. Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa.2 543. Położenie na mapie Finlandii. Kuhmoinen-gmina w Finlandii, położona w centralnej części kraju. Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa.Mapa lokalizacyjna Finlandii. Muurame-gmina w Finlandii, położona w centralnej części kraju, należąca. Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa.Mapa lokalizacyjna Finlandii. Joutsa-gmina w Finlandii, położona w centralnej części kraju, należąca do. Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa. Km². Położenie na mapie Finlandii. Keuru)-miasto w Finlandii, w prowincji Finlandia Zachodnia, w regionie. Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa.

880. Położenie na mapie Finlandii. Gustavs)-gmina w Finlandii, położona w południowo-zachodniej części. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.

Położenie na mapie Finlandii. Кмтка)-miasto w południowej Finlandii nad Zatoką Fińską, oddalone o 40 km od. Podregiony i gminy regionu Kymenlaakso.Ylivieska. Most Savisilta – drugi najstarszy betonowy most w Finlandii. Km². Położenie na mapie Finlandii. Podregiony i gminy regionu Ostrobotnia Północna.Jyväskylä – miasto w środkowej Finlandii, nad jeziorem Päijänne (140 km od Tampere i 270 km od Helsinek). Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa.37, 44 os. Km². Położenie na mapie Finlandii. СѬмеэнлинна)-miasto w południowo-zachodniej Finlandii, ośrodek. Podregiony i gminy regionu Kanta-Häme.Prowincje Finlandii· Regiony Finlandii· Podregiony Finlandii· Gminy Finlandii. Zwycięzcy w poszczególnych gminach Finlandii w pierwszej turze wyborów.Nivala-gmina w Finlandii, położona w północnej części kraju, należąca do regionu Pohjois-Pohjanmaa. Podregiony i gminy regionu Ostrobotnia Północna.Mapa lokalizacyjna Finlandii. Masku-gmina w Finlandii, położona w południowo-zachodniej części kraju. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.
12, 74 os. Km². Położenie na mapie Finlandii. Koski Åbo l)-gmina w Finlandii, w regionie Varsinais-Suomi. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.Region· Pirkanmaa. Podregion, Luoteis-Pirkanmaa. 8, 19 os. Km². Położenie na mapie Finlandii. Parkano-miasto i gmina w Finlandii w regionie Pirkanmaa.Äänekoski-miasto w Finlandii, położone w centralnej części kraju, należące do prowincji Finlandia. Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa.Virrat. Położenie na mapie Finlandii. Region· Pirkanmaa. Podregion, Ylä-Pirkanmaa. Virrat (szw. Virdois)-miasto i gmina w Finlandii w regionie Pirkanmaa.Osobny artykuł: Podział administracyjny Finlandii. Od 1 stycznia 2010 Finlandia jest podzielona na 20 regionów, regiony są podzielone na 72 podregiony.
Prowincja (stara), herb Finlandii Wschodniej Finlandia Wschodnia· Burmistrz. Położenie na mapie Finlandii. Podregiony i gminy regionu Sawonia Północna.Położenie na mapie Finlandii. TĂśvsala) – gmina w Finlandii, położona w południowo-zachodniej części. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.Lieto (szw. Lundo)-gmina w Finlandii, położona w południowo-zachodniej części kraju, należąca do regionu. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.Турку) – miasto w południowo-zachodniej Finlandii, u ujścia rzeki Aurajoki. Stolica kraju do roku. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa· Podregion.Pemar)-gmina w Finlandii, położona w południowo-zachodniej części kraju, należąca do regionu. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.Położenie na mapie Finlandii. KimitoĂśn)-gmina w Finlandii, położona w południowo-zachodniej części. Podregiony i gminy regionu Finlandia Właściwa.43, 3 os. Km². Położenie na mapie Finlandii. Brahestad) – miasto i magistrat w Finlandii. Miasto leży w. Podregiony i gminy regionu Ostrobotnia Północna.


Położenie na mapie Finlandii. Tervola-gmina w Finlandii, położona w północnej części kraju, należąca do regionu. Podregiony i gminy regionu Laponia.

Położenie na mapie Finlandii. Sastamala-gmina w Finlandii, położona w południowo-zachodniej części kraju. Podregiony i gminy regionu Pirkanmaa.

Mapa lokalizacyjna Finlandii. Muonio-gmina w Finlandii, położona w północnej części kraju, należąca do regionu. Podregiony i gminy regionu Laponia.


Km². Położenie na mapie Finlandii. Seinäjoki – miasto w Finlandii, w prowincji Finlandia Zachodnia. Podregiony i gminy regionu Ostrobotnia Południowa.Prowincja (stara), Finlandia Zachodnia. Vasa)-miasto w zachodniej Finlandii, ośrodek administracyjny regionu. Podregiony i gminy regionu Ostrobotnia.Petäjävesi-gmina w Finlandii, w prowincji Finlandia Zachodnia. Liczba ludności 4 001 (2010). Podregiony i gminy regionu FinlandiaŚrodkowa· Podregion.Kurikka-gmina w Finlandii, położona w zachodniej części kraju, należąca do regionu Etelä-Pohjanmaa. Podregiony i gminy regionu Ostrobotnia Południowa.4127. Położenie na mapie Finlandii. Salla-gmina w Finlandii, położona w północnej części kraju, należąca do regionu. Podregiony i gminy regionu Laponia.Liczba ludności, 8870. Położenie na mapie Finlandii. Soađegilli) – miasto i gmina w Finlandii w Laponii. Podregiony i gminy regionu Laponia· Podregion Itä-Położenie na mapie Finlandii. Suonenjoki-gmina w Finlandii, położona w centralnej części kraju, należąca. Podregiony i gminy regionu Sawonia Północna.

Położenie na mapie Finlandii. Keminmaa-gmina w Finlandii, położona w północnej części kraju, należąca do regionu. Podregiony i gminy regionu Laponia.

6203. Położenie na mapie Finlandii. Kittilä-gmina w Finlandii, położona w północnej części kraju, należąca do regionu. Podregiony i gminy regionu Laponia.

© 2009 Fragille Dreamer - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates